بازدید: 10074 بازدید
عکس مطلب شهید حسن محمد رحمیمی ها
Picture of شهید حسن محمد رحیمی ها

شهید حسن محمد رحیمی ها

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
سال تولد: 1 دی ماه 1347
محل تولد: قزوین
سال شهادت: 1362/12/7
محل شهادت: جزیره مجنون (عراق)

شهید حسن محمد رحیمی ها:

حسن محمد رحیمی‌ ها در اول دی ماه 1347 در شهر قزوین به دنیا آمد. نام پدرش اسدالله بود و شغلش کارگری ، و نام مادرش سکینه بود. شهید حسن محمد رحیمی ها اول متوسطه در رشته تجربی بود. از طرف بسیج به جبهه رفت. هفتم اسفند ماه سال 1362 در جزیره مجنون عراق زمانیکه فقط 15 سال داشت، به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکرش مدت‌ها در منطقه جا ماند ه بود. که پس از 13 سال بعداز شهادتش، و چشم انتظاری خانواده بزرگوارش، در سال 1375 پس از تفحص، در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد. روحشان شاد و ….

بخشی از وصیت نامه شهید حسن محمد رحیمی ها در پاراگراف زیر آمده است:

«پدر و مادر بزرگوارم! وقتی می‌خواستم به جبه بروم، دلم برای شما که در سختی می افتید می‌سوخت؛ ولی چه کنم که موقعیتِ زمانه ایجاب می‌کند که جوانان برای دفاع از اسلام به جبهه‌ها بروند و بجنگند، تا رستگار شوند. و برای احیا اسلام لازم است که ما جوانان در جبهه حضور داشته باشیم، لطفاً به امت شهیدپرور بگویید که اگر جنگ ادامه یافت، از رفتن بچه‌هایشان به جبهه‌ها جلوگیری نکنند و مانع آن‌ها برای حضور در جبهه نشوند و بگذارند تا آن‌ها بتوانند هدفهای ولایشان را دنبال کنند. همیشه دعاگوی امام خمینی و یاران باوفایش باشید؛ و مبادا او را -چون مردم کوفه- تنها بگذارید؛ و خواهش می کنم کمک به رزمندگان را از هر لحاظ فراموش نکنید؛ سنگرهایی مثل؛ مسجد، مدرسه، نماز جمعه و …. را خالی نگذارید؛ و مبادا با ضد انقلابیون نشست و بروخاست داشته باشید، و هر کس هم ضد انقلاب حرف زد، توی دهانش بزنید و خاموشش کنید؛ مادران و پدران شهدا را دلداری دهید وفراموششان نکنید.

و ای مادر عزیز و بزرگوارم که چهره رئوف و مهربانت از دیدگانم محو نمی شود، امیدوارم با شهادت من هیچ گونه خللی در اراده آهنین شما وارد نشود. و ای مادر عزیزم بدان هچنان آرزو دارم که من هزار جان می داشتم و در راه اسلام عزیزمی‌دادم.»

در خاتمه لازم به ذکر است آنچه در خبر آمده است . فقط در قزوین 3 هزار شهید در دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند. همانطور که گفته شد. فقط در حال حاضر نوجوانان مد نظر می باشد. و اگر توفیق حاصل شد. بعد از نوجوانان به دیگر شهدا ایران زمین هم خواهیم پرداخت.

مطالعه بیشتر