بازدید: 11790 بازدید
عکس مطلب فیلم صامت

سلام و درود به تمام طرفداران سایت آکاره؛ امروز من محمدمهدی حاجی حسینی و برادرم علی برایتون فیلم جذاب «در 900 ثانیه» رو آماده کرده ایم. این فیلم، نوعی فیلم صامت می باشد؛

فیلم صامت چیست؟

فیلم صامت به فیلمی می گویند که در آن دیالوگ به صورت صوتی وجود ندارد. یعنی بین کاراکتر ها سخنی (صوتی) رد و بدل نمی شود. البته استفاده کردن از افکت های مختلف صوتی و موسیقی، مانعی ندارد بلکه بهتر هم هست.

از معروف ترین فیلم های صامت دنیا، می توان به فیلم جذاب و پرطرفدار «چارلی چاپلین» اشاره کرد. که احتمالاً تمام شما با آن آشنایی دارید و آن را مشاهده کردید.

همانطور که در فیلم چارلی چاپلین هم مشخص است، این است که دیالوگ های ضروری و یا نکته های مهم، به صورت «تصویر نوشته» در فیلم نمایان می شوند.

تصویر نوشته:

یعنی بین دو صحنه از فیلم (که نیاز است دیالوگ و نکتۀ خاصی و مهمی در فیلم باشد)، تصویری قرار می گیرد که روی آن نکتۀ مورد نظر نوشته شده است.

در کل، باید حواسمان باشد که ما در این نوع از فیلم ها، بیشتر قصد داریم پیام خودمان را از طریق قدرت به تصویر کشیدن بیان کنیم.

در نتیجه، استفاده زیاد از حد تصویر نوشته ها هم کیفیت فیلم ما را کاهش می دهد؛

حالا، فیلم «در 900 ثانیه» رو ببینید و از آن لذت ببرید. اگر نکته ای و یا سوالی داشتید، حتماً در پایین مطلب کامت بذارید. (:

در 900 ثانیه!

مطالعه بیشتر